Choď na obsah Choď na menu
 


30. 7. 2008

Moja milenka

Obrázok

Basovú giteru Neuser som kúpil okolo roku 1990 v bazáre na "Račku". Je ešte signovaná ako Neuszer a je to jeden z prvých kusov tejto značky. Myslím že tretí. Vtedy bola ešte pražcová. Na bezpržcovku mi ju prerobil Róbert Neuszer osobne. Keď mi ju vracal, tváril sa kyslo a nahnevane. Vravel že sa roky, podobne ako všetci svetoví výrobcovia, snaží prísť na tajmstvo zvuku tohto nástroja. Že z jedného kmeňa, z po sebe nasledujúcich dosák vyrobí dva totožné nástroje a jeden "spieva a vrčí" a druhý nie. No a potom že si prídem ja, nalepí mi miesto pražcov eben, domontuje dozadu snímač Bartolini a zrazu má v ruke jeden z najlepších bezpražecov aký kedy vyrobil.

ObrázokKeď som v "depke" svojmu učiteľovi, pánovi Šochmanovi, vravel že sa chcem na všetko vykašľať, tak sa ma, namiesto očakavanej podpory, opýtal či mu nepredám basu.

Je to proste vynikajúci nástroj. "Keď si zabudnem prst na tóne, tak si dá ešte sama krátku etudu". Vďaka Róbert, vyrobil si hardware, ktorý mi priniesol mnoho "hustého" vzduchu a zimomriavok v mojom muzikantskom živote. www.neuserbasses.com

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-)

:-), 2. 12. 2010 11:51

:-)

mena

peter konecny, 7. 12. 2009 17:56

mame rovnake mena.....